Welkom op Mallorca! We beginnen de HTFC reis met een mooie rit naar het midden van het eiland. Veel rustige weggetjes in een glooiend landschap! We starten op de 6 km lange boulevard naar El Arenal waar de 'Frühstücksberg"" even kort en venijnig het dorp uit klimt. Dan nog 5 tal kilometer aan 2 a 3 % over een parallelweg vanwaar we links beginnen aan een van de vele weggetjes tussen de muurtjes door. Via de uitlopers van de Randa komen we in Algaïda.
In het historische centrum van Algaïda plannen we een koffiestop op het gezellige dorpsplein Na Algaida rijden we op en af lans de flanken van de Randa richting Llucmayor, Vervolgens geleidelijk bergafwaarts richting de kust en via de boulevard terug.
We toeren over mooie glooiende wegen naar Petra. In het centrum wacht Juan ons op. Verse sinaasappel wordt standaard geserveerd. En goede koffie natuurlijk! Op de terug klimmen we naar het dorpje Randa. Voor wie een extraatje wil kan hier nog naar Puig de Randa klimmen vanwaar je over het hele eiland kunt kijken. Na Llucmayor dalen we trapsgewijs steeds sneller naar de vlakte vanwaar nog 5 km resteren naar de boulevard.
De route is grotendeels gelijk aan die van Toer 2, echter voor Petra maken we nog een mooi lusje over heel speciale weggetjes langs plaatsen met prachtige namen als Sineu en Maria de Salut. Vlak voor Petra rijden we via een kort maar pittig klimmetje naar de sierra de Bonany. . Na de koffie in Petra gaan we langs of voor wie wil, óver de Puig de Randa waar terug.
We zoeken het westelijke deel van de Sierra Tramuntana op. Voor Toer 1 en 2 een supermooie rit over de kustweg langs Estellencs, waarbij er voor Toer 1 er een extra lus over Valdemossa is gepland.
In Esporles bevinden zich leuke terrasje die uitnodigen voor een koffiestop. Hierna rijden direct naar de Col de Sa Creu met een mooi uitzicht over Palma en een leuke afdaling!
Ander opties zijn ook nog mogelijk in overleg met de gids van Forza!
Een top route! Het is een pittige rit, maar we willen deze niemand onthouden, dus rijden we het eerste uur met de handjes op het stuur naar het noorden waar langzaam maar zeker de Sierra de Tramuntana opdoemt. Na het passeren van de gezellige dorpskern van Esporles steken we via de Col de Sabastida de berg over. Iedereen in zijn eigen tempo en boven wachten is de afspraak! Aan de andere kant van de berg toont de zee zich. Het ene uitzichtpunt nog mooier dan de andere. De Mirador de Ses Animas is de overtreffende trap, en dus lassen we hier een fotomomentje in. Na Estellencs volgt een gestage klim naar Es Grau, waar het gelijknamige restaurant als een adelaarsnest tegen de berg geplakt is. En weer volgt een schitterende afdaling als opmaat voor de Coll de sa Gramola, die met een mooie slinger door de maquis ons weer boven op de kruin van de Tramunatana brengt. We duiken het binnenland in en toeren via rustige weggetjes over de Coll de n'Esteve naar de Coll de Sa Creu met mooi uitzicht op de stad Palma. Na nog een laatste mooie afdaling volgen 10 vlakke km om uit te bollen richting de welverdiende nazit in Can Pastilla.
Grotendeels dezelfde top route als toer 2, maar dan in tegenovergestelde richting. Net voor het verlaten van de bergen plakken we er een berg en desgewenst nog een achteraan! We starten kalm aan omdat we eerst dwars door de stad Palma rijden. Er komen genoeg mogelijkheden om los te gaan! We verlaten de stad met een klim naar de kazerne waar de Coll sa Creu officieel begint. Na een technische afdaling rijden we over glooiende wegen naar de Coll de n'Esteve. Vanuit de afdaling klimmen we meteen door naar de Coll de sa Gramola. Bij de top laat al een eerste fraaie glimp van de rotskust. Al dalend door de maquis wordt het landschap ruiger en steeds fraaier! Als we bijna op zeeniveau zijn klimmen we naar Es Grau, waar het gelijknamige restaurant als een adelaarsnest tegen de berg geplakt is. Na de mooie dorpjes Estellencs en Banyalbufar volgt de Col de Sabastida en net als je denkt te gaan dalen, de Col de Claret. Via Valdemossa verlaten we via een spetterende afdaling de sierra Tramuntana. Terug naar Can Pastilla volgen veel wegen die vals plat naar beneden uitnodigen om een treintje op te zetten.
Vandaag een mooie rit door het hart van de Serra Tramuntana! Voor toer 3 hebben we ronde over de Orient gepland. Toer 1 en 2 gaan voor de koninginnenetappe over de Puig Major. Halverwege deze rit komt daar voor Toer 1 Sa Calobra nog bij!
Een mooie rit met eigenlijk één klim die in meerde stappen verloopt. Na 15 km loopt de weg geleidelijk omhoog naar Sa Cabaneta met in de laatste 100 m even een steil stukje. Nog een korte klim voordat we in Santa Maria aankomen. Heel geleidelijk winnen we meer hoogte om in het mooi Bunyola aan de voet van de Col de Honor aan te komen. Na 6 km is de top bereikt. We dalen naar het dorpje Orient, vanwaar er nog 50 hoogtemeters liggen voor de Col de Orient. We zijn in kilometers halverwege , maar de rest van de dag is nu grotendeels berg af.
De koninginnenrit over col de Puig Major! . We rijden via een opwamende klim naar Sa Cabaneta vervolgens over rustige weggetjes naar de eerste klim de Col de Sa Batalla. Na de col loopt weg toch nog even op, wat dan wel beloont wordt met een fotomomentje in een woest rotslandschap . Na de afslag naar Sa Calobra begint de klim naar de Col de Puig Major de hoogste weg van het eiland. Na een lange afdaling komen we in Soller waar nog één hindernis wacht de Col de Soller . Als we hier boven zijn kunnen we nog even de bochtentechniek oefenen in de afdaling. Waarnaar we heerlijk vals plat terug fietsen naar Can Pastilla .
De koninginnenrit. We volgen de routes zoals beschreven bij de Puig Major route hiernaast. Echter 5 km na de Col de Sa Batalla slaan we rechtsaf voor de meest spectaculaire weg van Mallorca. Vanaf de afslag klimmen we in 3 km 190 meter naar de top van de Col de Es Reis. Vanaf hier duikt de weg in veel haarspeldbochten naar de haven van Sa Calobra! De weg keert nog keer onder zich zelf door! We rijden de zelfde weg terug, wat naar komt op 10 km klimmen met een hoogte verschil van 723 meter! Deze begint rustig maar na 2,5 km zit een gemeen stukje. Als de eerste haarspeld bochten bereikt zijn neem het percentage weer wat af. Maar het venijn zit in de staart waar de 10% regelmatig wordt aangetikt. Nog even door de "stropdas" en de top is bereikt!
De vertrekdag, het programma wordt in nader overleg samengesteld.